سه شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / پزشکی و سلامت / ۴۲ هزار نفر سالمند در استان اصفهان زندگی می کنند

۴۲ هزار نفر سالمند در استان اصفهان زندگی می کنند

به گزارش ایرنا، علی اصغر فیاض عصر روز یکشنبه در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مدیران مرکزهای توانبخشی شبانه روزی سالمندان و معلولان استان اصفهان در کاشان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون ۳۸ مجتمع نگهداری از سالمندان در استان اصفهان به سالمندان خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: بیش از دو سوم از این مجتمع ها به صورت خودجوش و خصوصی است که از سازمان بهزیستی مجوز دریافت کرده اند.
به گفته وی یک سوم از مجتمع های سالمندان نیز توسط خیران ساخته شده و سازمان بهزیستی برای نگهداری از سالمندان و معلولان به آنها یارانه پرداخت می کند.
وی بدون اشاره به مجمتع های در حال ساخت در استان اصفهان، افزود: در سالهای ۹۴ و ۹۵ خیران ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و ساز مجمتع های نگهداری از سالمندان و معلولان کمک کرده اند که برای تکمیل و بهره برداری از این مجتمع ها یک هزار میلیارد ریال دیگر نیاز است و توسط خیران تامین خواهد شد.
وی شمار تخت ها در مجتمع های نگهداری از سالمندان و معلولان در استان اصفهان را دو هزار تخت بیان کرد و افزود: تا پایان سال جاری این رقم به ۳ هزار و تا پایان سال ۹۷ به ۴ هزار تخت افزایش می یابد.
وی هم چنین از ساخت خانه های بومی یک طبقه به صورت سوئیت برای نگهداری از سالمندان در استان اصفهان خبر داد و یادآور شد: این نوع خانه ها هم اکنون برای نگهداری برخی زوج های سالمند درحال ساخت است.
نشست هم اندیشی مدیران مرکزهای توانبخشی شبانه روزی سالمندان و معلولان استان اصفهان با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای برطرف کردن مشکلات در مجتمع سالمندان و معلولان گلابچی کاشان برگزار شد.
۷۴۰۸/۶۱۳۶ * خبرنگار:یوسف صائب * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار شهرستان های شمال استان اصفهان در کانال تلگرام ایرنا کاشان:
* لینک های جستجو کانال: irnakashan / https://telegram.me/[email protected]
*ایمیل: [email protected]

/*لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حل تشریحی نمونه سوالات پیام نور